Veliki rumeni cvetovi, obrnjeni k soncu, ponosno kažejo svojo lepoto ter vabijo naše poglede k občudovanju in lačne ptice k sladkanju z njihovimi semeni. Sončnica ni le cvetlica čarobna na pogled temveč je uporabna tudi v druge namene. V številnih deželah uporabljajo cvetne popke za solate, cvetove za barvila in v večini v obliki olja za kuhanje.Sončnično olje GreGurMan pridobivamo iz semen sončnic, prve kvalitete, ki zrasejo na naših lastnih poljih in so plod našega znanja ter dela pridnih rok. Pri stiskanju olja smo posebej pozorni, da ga ne segrejemo čez 37 stopinj Celzija, saj bi mu s tem uničili njegove naravne sestavine. Olje je nežno rumene barve, blagega vonja, nekoliko sladkastega in oreščkastega okusa. Olje ni kemično obdelano, je nerafinirano in je naravno filtrirano, s posedanjem.
Hladno stiskano olje, pridobljeno samo iz sončničnih semen, vsebuje več kot 60 odstotkov zdravju koristnih nenasičenih maščobnih kislin. Slednjih naše telo ni sposobno proizvajati samo, a jih telo za svoje zdravje nujno potrebuje. Prevladujeta linolna in oleinska maščobna kislina, ki z vitaminom E zagotavljata olju razmeroma visoko antioksidativno in termično stabilnost. Sončnično olje vsebuje lecitin, karotinoide, vitamine A, B, D in K, ter druge vitamine in minerale, zlasti veliko je kalija in fosforja. Sončnično olje GreGurMan uporabljamo za pripravo hrane, tako solat, marinad kot tudi za dušenje in pečenje. V naravni medicini in z vsakodnevnim uživanjem sončničnega olja si lahko pomagamo izboljšati svoje zdravje.
Z njegovo pomočjo hitreje zacelimo rane na koži. Če z oljem masiramo telo, pospešimo prekrvavitev, lajšamo bolečine, uspešno pa ga uporabljamo tudi pri bolečih sklepih in mišičnih krčih.V naravni medicini postaja vse bolj prepoznavna tudi metoda ruskega zdravnika dr. Karacha – žvrkljanje olja v ustih, t. i. oljna terapija. S pomočjo te enostavne metode lahko razstrupimo svoje telo, izboljšamo delovanje ščitnice, prav tako pozdravimo krvaveče dlesni, ekceme, ženske bolezni idr.
Opis izdelka je zgolj informativne narave in ni bil potrjen s strani Evropskega inštituta za varnost hrane (EFSA).